Dovolená 10.6. - 14.6. V tento termín nebude dostupná infolinka a sklad pro příjem objednávek, děkujeme za pochopení.Doprava ZDARMA při objednávce nad 999,-Kč

JAK VYBRAT TU PRAVOU BATERII

 

Nevíte si rady s výběrem baterie?

V tomto článku Vám popíšeme výhody i nevýhody všech typů baterií z naší nabídky.

Jakou baterii vybrat do kuchyně

Výběr kuchyňské baterie by měl být promyšlený. Na trhu existuje celá řada vodovodních baterií, ale vybrat si tu správnou může být pro mnoho lidí zásadní problém. Vodovodní baterie se v průběhu let měnily, takže pro výběr té nejlepší je důležité seznámit se s různými typy:

Kritériem pro výběr kuchyňské baterie mohou být její funkce nebo vzhled. Je však třeba mít na paměti, že se jedná o kuchyňské vybavení, které se používá poměrně intenzivně a podléhá i dalším faktorům, které mají za následek různou míru opotřebení, jako je například kvalita vody. Tvar, velikost, barva, způsob ovládání a místo instalace - to vše je třeba mít na paměti při výběru baterie do kuchyně.

Prohlédněte si >> Moderní ohebné kuchyňské baterie

Nástěnné a stojánkové baterie

Stojánkové vodovodní baterie se montují na pracovní desku nebo do otvoru v dřezu. Jedná se o nejběžnější verzi dřezové baterie. Pod dřezem je teplá a studená voda připojena k baterii pomocí pružných připojovacích hadiček. Velmi jednoduše se instalují. Otvory a velikost baterie jsou standardizované, takže není problém ji nahradit jiným modelem.

Nástěnné baterie se šroubují na přípojky teplé a studené vody vycházející ze zdi. Obliba tohoto řešení klesá a výroba se zaměřuje spíše na zákazníky, kteří vyměňují vodovodní baterie bez rekonstrukce instalace.

Jedno a dvoupákové baterie

Jedno-pákové baterie jsou takové, u nichž se teplota vody a typ proudu vody volí jedinou páčkou. Voda se nastavuje pomocí keramické nebo plastové hlavice uvnitř baterie.  Dvoupákové (se dvěma ventily) jsou ty, které mají dva kohoutky pro míchání vody. U každého z nich lze nastavit intenzitu proudu vody. Jedno-pákové baterie lze ovládat jednou rukou, což je praktičtější než používání dvoupákových.

Důležité rameno (výlevka)

Kuchyňské baterie musí být praktické. Používají se k mytí nádobí, potravin a mohou naplnit velký hrnec. Proto jejich rameno musí mít větší rozsah a funkčnost než u koupelnové baterie. Funkčnost vodovodní baterie je do značné míry určena jejím výtokovým ramínkem. Baterie dělíme na pohyblivé, nepohyblivé, s elastickým ramenem, bez sprchy, se sprchou, nebo s vytahovací sprchou.

Zobrazit více >> Výsuvná sprcha - ideální pro velké i malé kuchyně